PRAŽSKÉ SÍDLO ORACLE

JEDNOTÍCÍ IDENTITA SKRZ VŠECHNA PODLAŽÍ

Na více než 10 000 m 2 v celkem 8 podlažích nového sídla technologického giganta Oracle v budově Aviatica bylo pro nás největším oříškem vzájemně skloubit několik diametrálně odlišných oddělení tak, aby to podpořilo týmového ducha a pocit sounáležitosti. Toto se nám podařilo díky chytrému rozmístění tzv. „společenských hubů“ ve středu dispozice a tím vznikly ústřední body pro setkávání všech zaměstnanců z různých koutů firmy.

Do kanceláří byly zakomponovány také prostory pro schůzky větších týmů, pro které skvěle slouží zvýšená agora, kde může v kruhovém uspořádání sedět celkem až 100 lidí. Pro jasné odlišení jednotlivých oddělení a jejich částí byly použity specifické barvy a grafické motivy včetně speciálně navržených koberců, jejichž vzor se v různých obměnách objevuje ve všech podlažích.

Velká pozornost byla věnována také akustickým parametrům prostor, protože rušivý hluk prokazatelně vede ke snížení produktivity a pohody zaměstnanců při práci. Jako opatření proti nadměrnému hluku jsme v kancelářích strategicky rozmístili speciální pohltivé panely, nábytek a akustické podhledy. Mnoho z těchto prvků pak zároveň plní i druhou roli jako elementy, které svou barevností vymezují hranice jednotlivých oddělení.

Vrchní podlaží ve vejcovitě tvarované věži slouží jako klientská zóna a variabilní zasedací místnosti dělené posuvnými panely, které se mohou proměnit na jeden velký sál s úchvatným 180° výhledem na Prahu. Interiérový branding vychází z jednotného korporátního stylu Oracle a zároveň odkazuje k původní historii místa, kde kdysi stávala slavná česká továrna na letecké motory Walter.

Projekt byl v roce 2018 mezi vítězi soutěže Kancelář roku.
DETAILY PROJEKTU
KLIENT Oracle
ROK 2016
VELIKOST 10 000 m2