HOTEL HERMITAGE PRAHA

NOVÁ VIZE

Dvanáct let po transformaci budovy bývalé tiskárny Polygrafie na čtyřhvězdičkový hotel Park Inn byl ateliér IBA opět přizván ke spolupráci, tentokrát ale k proměně a modernizaci veřejných prostor v přízemí včetně recepce, lounge a baru, restaurace a oddychových zón.

Zadáním investora bylo prostory oživit a více otevřít tak, aby byl bar nově spojen s prostory recepce. V našem designu jsme čerpali z dlouhé a zajímavé industriální historie a tiskařské tradice místa. Tu jsme zdůraznili použitím měděných obkladů barového pultu, doplněných o kovové dekorativní prvky kopírující motivy na původní fasádě.

Atmosféra je nyní víc otevřená a méně formální, což je posíleno vizuálním propojením recepce s barem. Část stropů a stěn je nově odhalena tak, aby vynikla původní kombinace cihlového zdiva a betonu opět s odkazem na industriální auru.

Hosté mají příležitost strávit v těchto příjemných prostorech čas v tichu a soukromí, ale mohou také využít různorodé typy sezení pro různorodé aktivity od neformálních pracovních schůzek po večer ve společnosti přátel.

DETAILY PROJEKTU
KLIENT Red Group
REALIZACE 2020