HAGIBOR

BUDOVY ALFA & BETA

První etapa rezidenčního projektu Hagibor v Praze 10, tedy budovy Alfa a Beta s celkem 160 jednotkami je již na světě.

Klíčovou výzvou u takto rozsáhlých bytových komplexů je dosažení pocitu lidského měřítka a individuality tam, kde se nevyhnutelně často opakují byty podobné velikosti. V reakci na to jsme právě toto opakování proměnili v přednost tím, že jsme navrhli dvě budovy, které „hrají“ jedna na druhou. Alfa, kterou jsme překřtili na „ježka“, organicky vyrůstá na bázi kubických bloků s privátními terasami nad nimi a Beta jako její protipól s jednoduchým horizontálním členěním a vytrčenými balkóny, poskytujícími stínění a ochranu před hlukem ze silnice.

Rozhodující pro nás bylo navrhnout pohodlné a jasně čitelné veřejné a soukromé prostory a v polouzavřeném vnitrobloku jsme společně s francouzským krajinářským architektem Michellem Desvigne vytvořili koncept tzv. mikrolesa. Ten pomáhá upravovat mikroklima a umocňuje spojení s přírodou a jeho princip se bude táhnout dál zbytkem území.

Developerem je společnost Crestyl Real Estate a dodavatelem firma Metrostav. Krajinářskou architekturu zastřešil ateliér MDP.

DETAILY PROJEKTU
KLIENT Crestyl
ROK 2017-2022
VELIKOST 160 jednotek