NOVÉ ÚSTŘEDÍ DELOITTE

VŠICHNI POD JEDNOU STŘECHOU

Ve spolupráci s britskou designérskou firmou SPGA (Sevill Peach Gence associates) byla IBA projekt managerem a výkonným architektem 7 000 m2 nových kancelářských prostor firmy Deloitte Czech republic v budově Nile House v Praze 8.

Deloitte původně sídlili v několika historických budovách v pražském Ungeltu a stěhování pro ně znamenalo otočku o 180°, kdy se z malých tmavých buňkových kanceláří přesunuli do více otevřených a prosvětlených prostor kde mohou být všichni pohromadě. Předtím, než vůbec mohl začít proces samotného navrhování, bylo nutné udělat hloubkový průzkum principů, na kterých firma funguje a zainteresovat do něj ty nejdůležitější lidi z klíčových oddělení. Projekt byl dokončen v roce 2006 a byl prvním v českých poměrech, ve kterém se uplatnil princip flexibilních pracovních míst dedikovaných pro předem určené typy úkolů.

Pracovní prostředí se v návaznosti na růst a proměny firmy dynamicky vyvíjí a IBA tak po dalších deset let pomáhala klientovi jeho úpravami od drobných modifikací po poměrně zásadní rozšíření reprezentativní klientské části. Moderní a přitom osvědčený design interiéru se ujal a i v roce 2016 byli zaměstnanci se svým pracovním prostředím spokojeni a byli na něj hrdí. Podle Deloitte jim nově koncipované kanceláře přinesly zvýšení produktivity s odhadovaným nárůstem tržeb o 10%.

DETAILY PROJEKTU
KLIENT Deloitte CE
ROK 2004-2016
VELIKOST 7 000 m2